Okłady zasadowe

W przeszłości znanym sposobem na walkę z różnymi dolegliwościami były okłady. Wykonywano je powszechnie z sera lub ziół. Z chemicznego punktu widzenia były one zasadowe/alkaiczne.
Do przygotowania okładu potrzebna była garść świeżych lub suszonych ziół, trzymanych krótko nad parą na lnianej tkaninie. Po lekkim schłodzeniu kładło się ją w lnianym woreczku na bolące miejsce. 
Taki okład można szybko i łatwo przygotować również obecnie, wykorzystując Herbatę Ziołową . Zioła umieszcza się – jak wyżej opisano – nad parą, lub zalewa gorącą wodą. Powstałą masę z ziół wkłada się do lnianego woreczka. 
Jeszcze łatwiejsze jest przygotowanie roztworu zasadowego do wszelkiego rodzaju okładów, które można stosować na różne części ciała. Do przygotowania potrzebne jest 1-2 l wody, do której należy wsypać czubatą łyżeczkę preparatu alkalicznego. W powstałym roztworze namacza się lniany lub bawełniany materiał, specjalną flizelinę ze sklepów specjalistycznych, opaskę na czoło, pończochy lub Mankiety Zasadowe, można również użyć podkoszulka lub golfu bawełnianego. Grubsze tkaniny bawełniane nie nadają się jako okład wewnętrzny. Następnie należy dobrze wykręcić materiał i nałożyć wilgotny na ciało. Jako warstwy pośredniej można użyć suchej tkaniny bawełnianej, np. ręcznika. Na końcu przykrywamy okład kocem wełnianym lub moltonowym. Ważne jest, by na wilgotnym okładzie umieścić suchą warstwę zewnętrzną w taki sposób, by dobrze przylegała ona do ciała i nie było dostępu powietrza. W przeciwnym razie, może dojść do niepożądanego przegrzania lub ochłodzenia.

Jak przygotować okłady

Przygotować zasadowy roztwór: do 2–3 l ciepłej wody wsypać 1–2 łyżki preparatu regeneracyjnego LHOTSE.

Ciepły okład ma temperaturę 41°C.
Zimny okład ma temperaturę 22°C.

Czego potrzebujesz:

* 1 wilgotny ręcznik lniany lub bawełniany
* 1 suchy ręcznik bawełniany
* 1 koc wełniany
* przynajmniej 45 minut wolnego czasu
* 1 termofor
* 1 termometr do kąpiel

Okład na ciało:

* Od łuku żebrowego do połowy uda

Okład na wątrobę:

* Od łuku żebrowego do okolic pachwin

Okład krok po kroku:

1. Owinąć ciało okładem, tak by ten dokładnie przylegał i nie marszczył się

* na ciało nakładamy wilgotny ręcznik lniany lub bawełniany
* następnie suchy ręcznik bawełniany

* na koniec koc wełniany

2. Dobrze przykryć
3. Okład trzymamy ok. 45-60 minut
4. Korzystne jest zakładanie okładów na noc

Nie zapomnieć o termoforze!

Wskazówka:
Okład nakładamy na rozgrzane ciało. Właściwie założony, po ok. 10 minutach,  powinien rozgrzewać a nie chłodzić.

Jeżeli mimo wszystko odczuwacie Państwo uczucie zimna, należy sięgnąć po termofor, ciepłe napoje lub gorącą herbatę. Jeżeli również to nie pomaga, zaleca się zdjęcie okładu.

Szczególnie przy stosowaniu dużych okładów trzeba zwrócić uwagę na to, by one dobrze przylegały do ciała i nie dopuszczały powietrza.

Zasadowy okład na szyję

Zasadowy okład na szyję powinno stosować się raz lub dwa razy w tygodniu przy dolegliwościach głowy i problemach z oskrzelami, także w celu regeneracji przy utracie włosów. W celu osiągnięcia znaczącej poprawy zalecane jest zakładanie okładu, w miarę możliwości, co noc i to najlepiej przez cały rok. Choroba Parkinsona i choroba Alzheimera, szumy, migreny, bóle głowy, problemy z oczami i uszami, zawroty głowy, zapominanie oraz problemy oskrzeli i astma oskrzelowa, to choroby w których udało się zauważyć poprawę stanu organizmu po zastosowaniu okładów zasadowych. 

Badania profesora Friedricha Sandera i Josefa Lohkämpera udowodniły, że co noc przebiegają przez komórki, tkanki i struktury naszego organizmu dwa prądy kwasów, o normalnym i o silnym natężeniu. Normalny przepływa przez nasz organizm od 23.00 do 01.00 w nocy, a drugi, największy z czterech każdego dnia rano między 5.00 i 7.00. Właśnie dlatego mamy co rano o godzinie 7.00 najbardziej kwaśny mocz w porównaniu do reszty dnia.

Aby zapobiec problemom w okolicach głowy, szyi i w oskrzelach, zalecamy co noc alkaliczny okład szyi. Stosujemy do tego wewnętrzną pończochę z bawełny. Zanurzamy ją jednak tylko do połowy w roztworze. Tę połowę wykręcamy po namoczeniu i luźno zakładamy na szyję, rozpoczynając od części wilgotnej do suchej. Na to nakładamy suchy, miękki ręcznik, by się nie przeziębić. Pończochę możemy zstąpić ściereczką bawełnianą.
Taki okład zasadowy to nie tylko dobrodziejstwo dla szyi, głowy i gardła, ale także pomoc przy wypadaniu włosów oraz odciążenie punktów wydalniczych organizmu.
Jednym z najbardziej zachęcających rezultatów stosowania zasadowego okładu szyi jest jego wpływ na sen. Dzięki Pończochom Zasadowym kwasy prawie nie docierają do głowy, gdyż są wydalane z organizmu przez szyję.
Wysokie stężenia kwasów w strukturach ciała lub w nocnej krwi są wyrównywane dzięki zastosowaniu Pończoch Zasadowych, zasadowego okładu szyi. Zasadowy okład szyi to nie tylko odkwaszanie, ale także zdecydowana poprawa wyglądu skóry szyi, karku i dekoltu.

Wszystkie produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym

Zapraszamy do sklepu