Kąpiel całego ciała w wannie

Odtwórz wideo

Zasadowo – mineralna kąpiel całego ciała to rozkosz dla zmysłów. Do kąpieli całego ciała potrzebujecie Państwo od 2 do 4 łyżek stołowych zasadowej soli. Najpierw należy napełnić wannę wodą, a następnie dodać sol. Dołączone papierki lakmusowe pozwolą precyzyjnie ustalić PH wody. Temperatura wody powinna wahać się w granicach 36 st C– 37 st C. Proszę pamiętać, że organizm, próbując utrzymać temperaturę wody na stałym poziomie, nie tylko oddaje ciepło na zewnątrz, ale jednocześnie transportuje wszelkiego rodzaju substancje szkodliwe do gruczołów potowych i łojowych, w celu ich wydalenia. W sytuacji odwrotnej, gdy temperatura wody przekracza temperaturę własnego ciała, organizm zmuszony jest do prowadzenia ciepła do wewnątrz. Wysokie temperatury ciała zamiast wspierać wydalanie, tylko je utrudniają, obciążając nasz krwioobieg.

Procesy w organizmie przebiegają optymalnie w temperaturze ciała.

Korzystajcie więc Państwo z zasadowych kąpieli całego ciała 2 – 3 razy w tygodniu. Powinny one trwać min, 30minut, a idealnie byłoby 45-60 minut lub nawet kilka godzin. Rzadko musi się dolewać do wanny ciepłą wodę, zazwyczaj tylko wtedy, gdy kąpiel trwa dłużej. Na samym początku kąpieli należy sięgnąć po szczotkę do rąk i paznokci i starannie szczotkować paznokcie i palce, dłonie i stawy palców, dłoni oraz łokci. W podobny sposób szczotkuje się stopy, łydki i kolana. Szczotką do ciała szczotkować można ramiona, kark oraz uda. Szczotką do twarzy lub szczotką kosmetyczną szczotkuje się szyję, twarz, piersi, brzuch i podbrzusze, zawsze w kierunku wydalania. Oznacza to, że szczotkuje się w kierunku pach, w kierunku środka brzucha, w kierunku pachwin i w kierunku okolic narządów płciowych.

Szczotką do kąpieli masujemy na stojąco nasze biodra i pośladki w kierunku okolic odbytu. W dalszej kolejności masujemy uda, przy czym szczotkować należy w górę i w dół, główny nacisk należy jednak położyć na szczotkowanie od kolana w górę w kierunku narządów płciowych i odbytu. Szczotka do kąpieli z długim uchwytem doskonale nadaje się do masażu kręgosłupa.

Oczyszczające działanie kąpieli zależy od alkaliczności wody. Dzięki regeneracyjnemu preparatowi woda osiąga wartość pH 8,5. Zasadowy odczyn skutecznie wspomaga proces eliminacji substancji szkodliwych przez skórę. Precyzyjne określenie ph jest możliwe dzięki dodawanym do każdego pojemnika papierkom lakmusowym.

Preparat regenerujący LHOTSE powoduje dobroczynne oczyszczanie i samo natłuszczanie się skóry, nadaje jej doskonała miękkość oraz poprawia krążenie krwi.

Wszystkie produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym

Zapraszamy do sklepu internetowego